Ispravka Zakona o trgovini - 17-11-2009

Po izvšenom sravnavanju sa Izvornikom teksta utvrđeno je da su se u Zakonu o trgovini (\"Službene novine Federacije BiH\", broj 64/04) potkrale dolje navedene štamparske greške pa se, na osnovu člana 188. stav 2. Poslovnika o radu Predstavničkog doma Parlamenta Federacije BiH i člana 200. Poslovnika o radu Doma naroda Parlamenta Federacije BiH, daje
ISPRAVKA
ZAKONA O TRGOVINI
(objavljenog na bosanskom jeziku)
U članu 6. u stavu 1. riječ \"proizvod\" zamjenjuje se riječju \"roba\".
U članu 9. u stavu 6. rije~ \"početi\" zamjenjuje se riječju \"otpočeti\".
U članu 15. u stavu 1. alineja 1. iza riječi \"ime\", zarez se zamjenjuje veznikom \"i\".
U članu 17. u stavu 1. brisati riječ \"sudski\".
Iza člana 19. navodi se naslov poglavlja IV koji glasi:
\"Ostale obaveze u obavljanju trgovine\", a dosadašnje poglavlje \"IV\" postaje poglavlje \"V\", tako da poglavlje \"V\" postaje poglavlje \"VI\", a poglavlje \"VI\" postaje poglavlje \"VII\".
U članu 43. u stavu 1. i u članu 45. u stavu 1. umjesto: \"člana 41.\" treba da piše: \"član 42.\".
U članu 48. u stavu 1. umjesto: \"člana 46.\" treba da piše: \"član 47.\".
U članu 51. umjesto: \"člana 49.\" treba da piše: \"član 50.\", a dosadašnje poglavlje \"VII\" postaje poglavlje \"VIII\".
U članu 53. u stavu 1. umjesto: \"člana 51.\" treba da piše \"član 52.\", a dosadašnje poglavlje \"VIII\" postaje poglavlje \"IX\", a poglavlje \"IX\" postaje poglavlje \"X\".
U članu 61. u stavu 1. alineja 3. u zagradi umjesto: \"člana 56.\" treba da stoji \"član 57.\", a alineja 4. istog člana umjesto dosadašnjeg teksta glasi: \"na tržnici na malo prodaje ostalu robu bez ispunjavanja uvjeta propisanih odgovarajućim podzakonskim aktom\".
Sekretar
Doma naroda Parlamenta Federacije BiH